Stránky Basketbalového klubu ŽABAŘI Telč

Aktuálně:
18.2.2018 bylo dle rozpisu na programu od 18 hod. derby proti Studené. Domácí zápasy máme mít od čtyř a tak jsme ani nečekali, že soupeř v neděli takto pozdě dorazí. Jaké bylo překvapení, když jsme zjistili, že kromě domácího týmu všichni ostatní se zápasem počítají. Bylo třeba mobilizovat tým. Nevypadalo to úplně dobře, ještě ve tři hodiny bylo jistých pět hráčů. Naštěstí se postupně hlásili další a další až nakonec bylo připraveno 9 domácích borců proti 6 studenským, kteří přijeli sice v nepočetné, leč silné sestavě. Až někteří psychicky slabší domácí hráči dokonce propadali trudnomyslnosti. Úvodní trojka soupeře nám nedodala, sice jsme rychle odpověděli, ale naše nejistá obrana a nedokonalá souhra v útoku byly hlavní příčinou neúspěšného prvního dějství zápasu. Ve druhé čtvrtině jsme výrazně zlepšili obranu, zlepšili souhru, podařily se i dvě trojky a tak bylo v poločase skóre vyrovnané 26:26. Do druhé půlky zápasu jsme vstoupili úspěšně koš a vzápětí trojka. A tento slibný náskok už jsme nepustili, ba dokonce navýšili na 53:44 po třetí čtvrtině. V poslední části se projevila naše početní převaha, soupeřům docházely síly a přibývaly osobní chyby. Série košů z rychlých protiútoků byla pověstným posledním hřebíčkem. Konečným výsledkem 71:58 jsme zakončili veleúspěšný vítězný týden.

Ve čtvrtek 15.2.2018 jsme v šesti vyrazili do Bystřice k dohrávce odloženého zápasu ještě z první části sezóny. Soupeř nastoupil bez podpory armádního sboru a nám svitla naděje na solidní výsledek. Na úvodní koš soupeře jsme dokázali rychle odpovědět a postupně celkem v poklidu přidávali další body. V obraně jsme se vyvarovali zbytečných chyb a budovali si náskok. Po úvodní části jsme vedli 9:25. Vývoj zápasu pokračoval v podobném duchu. Přestože jsme skoro polovinu zápasu dohráli v pěti, solidní náskok nám dával potřebný klid. Střelecky se dařilo celému týmu, zodpovědně jsme bránili a tak jsme si zase po více než roce mohli zaslouženě zatančit vítězný žabí taneček. Na tabuli nám k tomu svítilo konečné skóre 48:74. No, a když jsme zašli s domácími zapít a zhodnotit zápas, ukázali bystřičtí, jak velcí jsou hráči, neb nás pohostili vynikajícím domácím jelítkovým prejtem. My si s mastnýma hubama svorně notovali: „ještě, že máme ten basketbal!“

Tradiční tříkrálový turnaj letos připadl přesně na sobotu 6. 1. Pozvání přijalo 5 týmů (Studená, Bystřice, Brno a Protivín). KKK bohužel tentokrát chybělo a tak jsme mohli postavit silný domácí tým. Systémem „každý s každým“ nejlépe prošel tým z Protivína s jednou porážkou od Studené, kterou jsme zase jako jediní porazili my. Bohužel jsme tak úplně nezvládli poslední zápas proti Bystřici. I přes nasazení vlastního zdraví jsme rozhodující zápas prohráli a museli se spokojit se třetím místem, což je vlastně za posledních několik let nejlepší výsledek. Řízek se salátem chutnaly a poturnajové sdílení dojmů u Metoděje bylo tradičně velmi zpěvné. Takže se turnaj opět vydařil.

V sobotu 25.11. jsme vyrazili do Studené. Vstup do zápasu nám vůbec nevyšel. Soupeř prochází snadno dezorientovanou obranou a první dějství končí 29:11. Ovšem druhá čtvrtina byla přesným opakem první. Soupeře jsme válcovali pěknými kombinacemi i trojkami až na poločasových 38:36. Dlužno dodat, že nedorazili rozhodčí a první půlku pískal Rosťa, který už nevydržel nečinně přihlížet a vstoupil do utkání. Soupeř nasadil důslednou celoplošnou obranu a nedopřál nám klid ani na vyhození míče po obdrženém koši. Několikrát jsme inkasovali sérii košů aniž bychom se dostali za půlku k tomu „mladej Rosťa“ přidal 4 trojky a bylo rozhodnuto. Nevzdávali jsme se, poslední čtvrtku jsme sice vyhráli 10:13, ale na konečném výsledku 78:63 už jsme moc změnit nedokázali.

12.11. jsme na domácí palubovce v úvodním utkání nové sezóny 2017/2018 přivítali tým Gmündu. Sešli jsme se v osmi stejně jako soupeř. Ihned po úvodním rozkoku a chytře získaném míči jsme se ujali překvapivě vedení, které jsme udrželi až do 3. minuty. Vyrovnanou partii jsme hráli do 6. minuty, kdy jsme ještě dokázali na sérii obdržených košů odpovědět trojkou a držet nadějný stav 5:8. Pak už nám soupeř hlavně díky zmatku v naší obraně definitivně odskočil až na stav 11:25 uzavírající úvodní dějství. Krom třetí čtvrtiny, kterou jsme dokázali vyhrát 16:12, dlužno dodat, že soupeř poněkud uvolnil nepříjemnou osobní obranu, jsme jen marně dotahovali pohodlný náskok hostí. Přesto jsme se nesložili a odhodlaně jsme bojovali až do konečného stavu 44:72

V sezoně 2017/2018 se opět účastníme soutěže Waldviertler Sparkasse Cup.

Společně s námi o pohár bojují týmy:

UBBC Gmünd
TJ Jiskra Nová Bystřice
TJ Studená

Hrací dny jsou nedělě od 16 hodin. Přijďte nás povzbudit.

Tréninky máme ve středu od 19:15 a v neděli od 19:00 ve sportovní hale v Hradecké ulici.